Upiór w Androidzie – halloweenowe aplikacje

Halloween to mój niespełniony amerykański sen. Będąc dzieckiem uwielbiałam oglądać bohaterów kreskówek i seriali, którzy w ostatni dzień października przebierali się za duchy, czarownice, wampiry i zombie. Marzyłam, że kiedyś sama będę chodzić z koszyczkiem od domu do domu krzycząc: cukierek albo psikus. Niestety, jedynym, co mi pozostało, by zebrać od sąsiadów trochę słodkości, było czekanie do Bożego Narodzenia, budowanie szopki, przebieranie się za pastuszka i śpiewanie „Przybieżeli do Betlejem”…

Dziś z zazdrością patrzę jak Halloween próbuje wbić się do polskiej kultury: dekoracje z dyniowej głowy w marketach, bale przebierańców w przedszkolach, a na tych nowoczesnych osiedlach podobno nawet moje upragnione: cukierek albo psikus.

Dziś niestety na zbieranie fantów jestem już za stara, ale do tego święta dalej mam sentyment, dlatego przedstawiam kilka aplikacji, które mogą wskrzesić halloweenowego ducha.


Nękał mnie kiedyś rachmistrz spisowy. Zjadłem jego wątrobę z fasolką i popiłem wybornym Chianti.

Jednym ze sposobów na uczczenie tego święta jest oczywiście halloweenowe party. Na imprezie nie może oczywiście zabraknąć podstawowych przekąsek: chrupiących nóżek nietoperza, słonych ludzkich paluszków czy gałek ocznych na patyku. Nie martw się jednak, nie musisz czyhać z nożem na swoich znajomych, wszystko to z powodzeniem wyczarujesz w swojej kuchni przy pomocy produktów dostępnych w każdym supermarkecie. Skąd wziąć pomysły i składniki? Z aplikacja Halloween Cookies, w której znajdziesz kilkadziesiąt przepisów na różne przerażające słodkości: ciasteczkowe kości, imbirowe głowy Frankensteina czy pająki z masła orzechowego. Brzmi smakowicie? Zobacz jak wygląda! Rozpalaj więc piekarnik, czas włożyć tam mumię.

halloween3Ile krwi poświęcisz, by dalej żyć?

Czysta krew. Obowiązkowy napój każdego wampira. Trudno dostępna, ale i na to mamy sposób. Nazwa aplikacji Halloween Drink Recipes mówi sama za siebie. Znajdziesz tam przepis na Koktajl Zombie czy Pocałunek Wampira. Efektownie wyglądające drinki bez trudu zrobisz dzięki zawartym w programie wskazówkom.

Nigdy nie mów «Kto tam?». Nie oglądasz horrorów? To życzenie śmierci. Równie dobrze możesz wyjść i sprawdzić dziwne odgłosy. 

W sklepiku Google Play aż roi się od aplikacji z budzącymi grozę dzwonkami: skrzypienie drzwi, przeraźliwe miałczenie kota, świszczący wiatr. Bez problemu znajdziesz też motywy ze znanych horrorów. Natomiast dzięki programowi Scary Voice Changer 2.0 możesz nagrać swoją wypowiedź a następnie sprawić by brzmiał jakby była wypowiadana przez ducha, czarownicę, czy ciebie podłączonego do napięcia elektrycznego albo ciętego przez piłę mechaniczną. Nagrany dźwięk możesz zapisać i udostępnić znajomym za pomocą Facebooka, Twittera czy Whatsappa.

Nie jest trudno być martwym, jednak być zapomnianym – to jest skurwysyństwo! 

Duchy dbają więc o to, by zapomnianym nie być. Pamiętasz te wszystkie horrory, w których bohaterowie dowiadują się o istnieniu ducha tylko dlatego, że zobaczyli niewyraźne postacie na fotografiach? Teraz sam możesz przygotować takie zdjęcie. Ghost in Photo nadlatuje z pomocą. Wybierz tylko swoją ulubioną fotkę z wakacji, a potem z kilkunastu dostępnych wzorów mar i potworów, znajdź  tę, która najbardziej cię przeraża. Możesz zmienić jej wielkość, a także widoczność.

halloween4

I want to play a game

Na koniec bonus. Tym razem nie będę nic zdradzać. Pobierz Scary Prank Game, odpal i baw się dobrze!

Happy Halloween!

 

Ps. Cytaty pochodzą z filmów: Milczenie owiec, Piła, Krzyk i Koszmar z ulicy wiązów.

Dodaj komentarz

Back to Top
%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi