W 2016 będę….

…będę dbała o kondycję i odpowiednie odżywanie. Będę regularnie spożywać suplementy diety (na włosy, na paznokcie, na zdrowie) i nakładać kremy (na dzień, na noc, na zimę, na lato). Przeczytam 52 książki i obejrzę 1001 filmów, które podobno muszę zobaczyć. Nauczę się hiszpańskiego. Będę systematycznie tweetować i prowadzić tego bloga.

Czytaj dalej W 2016 będę….

Upiór w Androidzie – halloweenowe aplikacje

Halloween to mój niespełniony amerykański sen. Będąc dzieckiem uwielbiałam oglądać bohaterów kreskówek i seriali, którzy w ostatni dzień października przebierali się za duchy, czarownice, wampiry i zombie. Marzyłam, że kiedyś sama będę chodzić z koszyczkiem od domu do domu krzycząc: cukierek albo psikus. Niestety, jedynym, co mi pozostało, by zebrać od sąsiadów trochę słodkości, było czekanie do Bożego Narodzenia, budowanie szopki, przebieranie się za pastuszka i śpiewanie „Przybieżeli do Betlejem”…

Czytaj dalej Upiór w Androidzie – halloweenowe aplikacje

Use your brain(ly) na Zadane.pl

Dla jakich wartości parametru a dziedziną funkcji f(x) = √x²+(a-3)x+a-3 (całość pod pierwiastkiem) jest zbiór liczb rzeczywistych? W jaki sposób państwo polskie walczyło po wojnie z analfabetyzmem?  Dlaczego pomorze mazurskie jest krainą młodoglacyjną? Opisz cykl rozwojowy roślin okrytonasiennych? Co 30 sekund na portalu Zadane.pl pojawia się nowe pytanie, niewiele dłużej trzeba czekać na odpowiedź. Aż trudno uwierzyć, że serwis oparty na tak prostym mechanizmie, jest jednym z najważniejszych polskich start-upów. A jednak.

Czytaj dalej Use your brain(ly) na Zadane.pl

Jak ratować świat smartfonem?

Smart­fona ma każdy z nas. Mobilne urzą­dze­nie służy nam do komu­ni­ka­cji ze świa­tem: uma­wia­nia się na spo­tka­nia za pomocą smsów, na randki przy uży­ciu Tin­dera, infor­mo­wa­nia zna­jo­mych na Face­bo­oku o tym, co wła­śnie zro­bi­li­śmy, a na Insta­gra­mie o tym, co zje­dli­śmy. Obok mnó­stwa apli­ka­cji spo­łecz­no­ścio­wych powoli roz­wi­jają się apli­ka­cje spo­łeczne, które mogą spra­wić, że rze­czy­wi­stość wokół nas sta­nie się tro­chę lep­sza, tro­chę bar­dziej przy­ja­zna. Wystar­czy odro­bina zaan­ga­żo­wa­nia i wspól­nego dzia­ła­nia, by udo­wod­nić, że we wznio­śle brzmią­cym zda­niu „razem możemy wię­cej” kryje się bar­dzo dużo prawdy.

Czytaj dalej Jak ratować świat smartfonem?

5 aplikacji, które przydadzą ci się w wakacje

Są aplikacje, które zna każdy. Z Booking.com bez problemu zarezerwujesz najodpowiedniejszy dla ciebie hotel czy hostel, z TripAdvisor dowiesz się, co zwiedzieć w danym mieście, a dzięki Couchsurfing poznasz ludzi, którzy nie tylko zaoferują ci możliwość noclegu, ale także pokażą miasto oczami jego mieszkańców. Co jeszcze może ci się przydać podczas wakacyjnych podróży?

Czytaj dalej 5 aplikacji, które przydadzą ci się w wakacje

Chłopak z komputera

Pamiętacie „Dziewczynę z komputera”? Serial z lat 90. emitowany w Polsce na kanale RTL7? Dwóch nerdów stworzyło idealną, ale wirtualną kobietę, która niespodziewanie ożyła, opuściła ramy ekranu i wkroczyła do ich codziennego życia. Wreszcie stało się to możliwe! Już dziś możecie mieć partnera, o jakim nawet nie śniliście.

Czytaj dalej Chłopak z komputera