5 aplikacji, które przydadzą ci się w wakacje

Są aplikacje, które zna każdy. Z Booking.com bez problemu zarezerwujesz najodpowiedniejszy dla ciebie hotel czy hostel, z TripAdvisor dowiesz się, co zwiedzieć w danym mieście, a dzięki Couchsurfing poznasz ludzi, którzy nie tylko zaoferują ci możliwość noclegu, ale także pokażą miasto oczami jego mieszkańców. Co jeszcze może ci się przydać podczas wakacyjnych podróży?

PackPoint

Pakowanie się przed podróżą często jest powodem małej paniki. Co ze sobą zabrać? Co jeśli zapomnę o czymś naprawdę ważnym?

Aplikacja PackPoint przychodzi na ratunek i przygotuje za ciebie listę najpotrzebniejszych rzeczy. Wystarczy, że zdradzisz jej kilka szczegółów dotyczących twojej wycieczki. Na początek: gdzie, kiedy, na jak długo i dlaczego. Potem powiedz jej co chciałbyś robić podczas podróży: wspinać się po górach, leżeć na plaży, pływać czy jeździć na rowerze? A może wszystko na raz? Nie ma problemu. Daj jej też znać czy wybierasz się z dzieckiem albo masz zamiar pracować w trakcie urlopu. I czy będziesz prać swoją bieliznę czy też na każdy dzień potrzebujesz nowej. Na podstawie tych danych i w oparciu o prognozowaną pogodę aplikacja przygotuje listę rzeczy, które musisz włożyć do walizki.

Oczywiście PackPoint nie jest kobietą i możesz przedyskutować z nią czy te wszystkie rzeczy są ci potrzebne. Na liście znajdują się bowiem rzeczy must have takie jak szczoteczka do zębów, ładowarka do telefonu czy dowód osobisty, ale niektóre z propozycji przeznaczone są tylko dla tych bardziej wymagających. I z większą walizką.

Postagram Postcards

W czasach wi-fi i smartfonów, dzięki którym w sekundę możemy przesłać sobie zdjęcia i wiadomości z różnych miejsc na świecie, przyjemność znajdowania materialnych pocztówek w skrzynkach na listy spotyka już tylko nielicznych. Tylko bowiem niektórym jadącym na wakacje, szczególnie w mniej cywilizowane zakątkach, chce się kupować znaczki i szukać urzędu pocztowego. A panie na poczcie, szczególnie właśnie w tych mniej cywilizowanych  miejscach niekoniecznie mówią po angielsku i niekoniecznie sprawią, że nasza kartka dojdzie do adresata. No i urząd pocztowy, jak to zwykle z urzędami bywa, zazwyczaj czynny jest właśnie w tych godzinach, w których ty wolałabyś leżeć na plaży albo zwiedzać Akropol.

Dlatego też zacznij wysyłać kartki smartfonem, np. przy pomocy aplikacji Postagram Postcards. Sam wybierasz zdjęcie bądź kolaż jaki znajdzie się na pocztówce, wpisujesz tekst, dodajesz podpis, adres i fruu! Za wysłanie kartki trzeba zapłacić około 1$, ale firma gwarantuje dostarczenie jej do adresata. Pierwsza pocztówka doleci jednak za darmo. Sprawdziłam. Działa.

postcard

Water Your Body

Podczas wakacyjnych upałów nie trudno się odwodnić. A od tego pierwszy krok do słonecznych udarów i osłabienia organizmu. Wodę powinno się pić regularnie, nawet zanim poczujemy pragnienie. Siedząc jednak na plaży, muskani przez morską bryzę często zapominamy, że czas nawodnić nasze ciało. Z pomocą przychodzi aplikacja Water Your Body wspierana przez Google Fit, która o wyznaczonych przez nas porach przypomni nam, by sięgnąć po szklankę napoju. Program powie nam także ile mililitrów dziennie powinniśmy spożyć i będzie monitorował naszą wagę.

Geocaching

Geocaching to nie tylko aplikacja, ale i styl podróżowania. To zabawa polegająca na szukaniu skarbów („keszy”), ukrytych przez innych użytkowników, za pomocą telefonu wyposażonego w sygnał GPS.  Geocaching znany jest na całym świecie. W samej Polsce znajduje się ponad 29 tysięcy skrytek! To alternatywna metoda na poznawanie nowych miejsc  – zamiast zwiedzać miasta z papierowym przewodnikiem warto podążyć szlakiem pełnym łamigłówek. Przy większości keszy, dzięki aplikacji, będziemy mogli zapoznać się z historią i ciekawostkami na temat miejsca, w którym się znajdujemy.

Więcej o keszowaniu możecie przeczytać w tekście Kaśki Nowackiej dla Magazynu FUSS. Polecam!

iPolak

Wiem, że być może to nudziarstwo polecać aplikację przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ale iPolak naprawdę przypada ci się, jeśli zamierzasz wakacje spędzić poza Polską.  W programie znajdziesz garść najpotrzebniejszych informacji: od obowiązującej waluty, przepisów prawnych i zasad ruchu drogowego po obyczaje oraz święta w danym kraju. Dowiesz się jak podróżować transportem publicznym, a także ile i czego możesz przewieźć przez granicę, by nie narazić się celnikom.

Przede wszystkim jednak dzięki iPolak szybko znajdziesz kontakt do najbliższej placówki dyplomatycznej, a także numer telefonu, pod którym pomogą ci w przypadku niespodziewanych sytuacji losowych (które mam nadzieję nigdy ci się nie przytrafią!). W aplikacji pojawiają się także komunikaty o zagrożeniach pojawiających się w poszczególnych krajach – w obecnej sytuacji politycznej warto je monitorować. I warto również zarejestrować się w programie Odyseusz. To ułatwi MSZ kontakt z Tobą w sprawach nadzwyczajnych.

Holiday Countdown

Aby nie kończyć tego wpisu tak pesymistycznie, polecam jeszcze jedną aplikację – Holiday Countdown. Ściągnij ją, ustaw jako widget w telefonie i codziennie patrz jak twoje wakacje są coraz bliżej ciebie.

Follow my blog with Bloglovin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Back to Top
%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi